„Informujemy szanownych klientów, że Zarząd ZSM „URSUS” Sp. z o.o. podjął decyzję o rozpoczęciu sprzedaży wyprodukowanych przez siebie części zamiennych pod własną marką”

 

Informacje bieżące

AGRO SHOW 2016

Szanowni Klienci!

Bardzo miło było Państwa spotkać podczas XVIII Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2016, która odbyła się w dniach 23-25 września, w Bednarach.

Dziękujemy za odwiedzenie stoiska, a także okazane wyrazy wsparcia i podziękowania za nasze działania.

System IMPULS 5 wdrażany przez ZETO S.A. w Poznaniu

W związku z otrzymaniem dotacji w ramach POIG 8.2 razem z ZETO S.A. w Poznaniu rozpoczęliśmy realizację projektu "Wdrożenie systemu B2B prowadzącego do automatyzacji procesów biznesowych zachodzących pomiędzy ZSM URSUS Sp. z o.o. a jego Partnera".


Oświadczenie

     Szanowni Klienci!
W związku z częstymi pytaniami pojawiającymi się na forach internetowych oraz zadawanych bezpośrednio i pośrednio pracownikom ZSM Ursus Sp. z o.o. dotyczących oryginalnych części i znaków towarowych Ursus, Zarząd ZSM Ursus Sp. z o.o. wyjaśnia:
ZSM Ursus Sp. z o.o. oznaczał wykonane przez Spółkę  wyroby znakiem towarowym Ursus (tzw. niedźwiadek) tylko do czasu trwania umowy licencyjnej, którą podpisał w 2002 roku. Części oznaczane były również własnym znakiem firmowym ZSM Ursus tzw. „słoneczkiem”. Od chwili rozwiązania umowy licencyjnej wyroby nasze, sprzedawane w nowym opakowaniu, sygnowane są tylko „słoneczkiem”.
Zapewniamy Szanownych Odbiorców naszych wyrobów, że pomimo braku oznaczenia na opakowaniu „niedźwiadkiem” w nowym opakowaniu znajdują się  te same części.  Części te są w dalszym ciągu wykonywane według oryginalnej dokumentacji technicznej, do stosowania której ZSM „Ursus” w Chełmnie posiada prawo. Nie zmienił się również proces technologiczny wykonania części, który jest niezmienny od czasu dostaw tych części na pierwszy montaż do Zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus w Warszawie.  Z tych właśnie powodów nasze części oznaczać będziemy jako Oryginalne Części Zamienne.  
Posługiwanie się przez inny podmiot znakami towarowymi  Ursus nie zmienia w żadnym razie faktu, że ZSM „Ursus” Sp. z o.o. w Chełmnie była i jest producentem  ORYGINALNYCH CZĘŚCI ZAMIENNYCH DO CIĄGNIKÓW URSUS.

Umowa współpracy

Informujemy, że ZSM  „URSUS” Sp. z o.o. zawarła umowę o współpracy ze Spółką Pracowników ZSM „URSUS”. Na mocy tej umowy Spółka Pracowników będzie zajmować się sprzedażą części zamiennych, znajdujących się w ofercie ZSM „URSUS”. Spółka Pracowników stosować będzie obowiązujące w ZSM "URSUS" ceny, zasady sprzedaży oraz system upustów.

Możliwości

 

Usługi produkcyjne:

     Wykorzystując szerokie możliwości produkcyjne w naszym zakładzie produkujemy dla krajowych i zagranicznych klientów wyroby metalowe wg rysunku lub wzorca.

     Własne biuro technologiczno-konstrukcyjne oraz uniwersalny park maszynowy umożliwiają realizację różnorodnego asortymentu części i podzespołów w seriach małej oraz średniej wielkości jak również usług w zakresie regeneracji.

     Poniżej przedstawiamy procesy technologiczne, które możemy zrealizować w naszym zakładzie. Bliższych informacji udziela Dział Marketingu, do którego prosimy również skierować zapytania ofertowe (marketing@zsmursus.pl)

     Zapewniamy szybkie rozpatrywanie zapytania ofertowego oraz korzystne warunki współpracy!

Możliwości produkcyjne:

Rodzaj maszyny
Wielkości charakterystyczne
OBRÓBKA SKRAWANIEM
- tokarki uniwersalne
max fi 500 mm x max dł. 1000 mm
- tokarki rewolwerowe
max fi 500 mm x max dł. 300 mm
- tokarki kopiarki
max fi 200 mm x max dł. 800 mm
- 6-cio wrzecionowe półautomaty
  tokarskie uchwytowe
max fi 190 mm x max dł. 175 mm
- tokarki do toczenia
  gładkościowego
max fi 350 mm x max dł. 200 mm
- frezarki poziome i pionowe
wymiary stołu 400 x 1600 mm
- frezarka obwiedniowa
max moduł 4
max fi 120 mm x max dł. 137 mm
- frezarki do wpustów
max szer. wpustu 40 mm
OBRÓBKA GWINTÓW
- frezarki do gwintów
max fi 100 mm x max dł. 75 mm
- walcarki do gwintów
max fi 70 mm x max dł. 125 mm
- gwinciarki
max fi gwintu M27
- tokarki 2-osiowe
max fi 500 mm x max dł. 1000 mm
- tokarka karuzelowa
max fi 800 mm x max dł. 200 mm
- centra obróbcze 3-osiowe
  pionowe
przesuw X, Y, Z 1040; 600; 500
- centra obróbcze 4-osiowe
  poziome
przesuw X, Y, Z 1000; 900; 1000 oś B - stół obrotowy ciągły z paletą 630 x 630
- przeciągarki poziome
max siła pociągowa 20 T
- szlifierki kłowe do wałków
max fi 200 mm x max dł. 700 mm
- szlifierki do szlifowania
  kształtowego
max fi 152 mm x max dł. 500 mm
- szlifierki do otworów
max fi 100 mm x max dł. 250 mm
- szlifierki do wałków bezkłowe
max fi szlif. 75 mm
- szlifierki do płaszczyzn
  czołowe karuzelowe
fi stołu 1000 mm
- szlifierki do wielowypustów
  (wielowypusty prostokštne)
max fi części 125 mm
- dłutownica obwiedniowa
  Fellowsa
max moduł x fi 8 x 500 mm
- piły taśmowe
max fi ciętego mat. 230 mm
OBRÓBKA BEZWIÓROWA
- prasy mimośrodowe
max nacisk w T 12 ÷ 400
- prasy dokładnego wykrawania
max nacisk w T 63 ÷ 250
- prasy hydrauliczne
max nacisk w T 25 ÷ 400
- niciarki
max fi nita 5 mm
- zgrzewarki oporowe
max moc 160 kW
- przetwornice spawalnicze
max prąd znamionowy 300 A
- półautomaty spawalnicze
  (w osłonie CO2)
max prąd znamionowy 400 A
- nożyce gilotynowe
max gr. 13 mm x max dł. 3000 mm
OBRÓBKA CHEMICZNA
- wanny galwaniczne
powierzchnia wanny 600x600 mm

I. Możliwości technologiczne

     Spółka posiada pełną samodzielność w projektowaniu procesów technologicznych, oprzyrządowania specjalnego, narzędzi i sprawdzianów specjalnych, samodzielnie wykonuje je i sprawuje nadzór nad ich eksploatacją.
Projektowanie odbywa się przy wspomaganiu komputerowym, przy zastosowaniu programu projektowania przestrzennego SOLID EDGE firmy UNIGRAPHICS oraz programu wspomagającego programowanie obrabiarek CNC EdgeCAM.
     Procesy produkcyjne obejmują: obróbkę skrawaniem, obróbkę plastyczną, obróbkę chemiczną i montaż.
- obróbka skrawaniem ze znaczną przewagą prac tokarskich, frezarskich, wiertarskich i szlifierskich części typu tarcza o maksymalnej średnicy 800 mm, korpus, tuleja, wałek o max wymiarze gabarytowym do 400 mm.
- obróbka plastyczna obejmuje cięcie blach, wykrawanie i tłoczenie (od 12 do 400 T nacisku) oraz dokładne wykrawanie (max nacisk 250 T)
- obróbka chemiczna obejmuje proces fosforanowania i trawienia
- montaż podzespołów i zespołów, wyważanie dynamiczne.

II. Park maszynowy

1. Do obróbki skrawaniem - centra obróbcze, tokarki, frezarki, wiertarki, szlifierki i piła taśmowa - w tym obrabiarki uniwersalne i sterowane numerycznie, automaty tokarskie jednowrzecionowe uchwytowe oraz obrabiarki specjalne i zadaniowe.
2. Do obróbki plastycznej - prasy mimośrodowe o naciskach od 12 do 400 ton oraz prasa dokładnego wykrawania o nacisku 250 T i prasa automatyczna z dolnym napędem o nacisku 63 T. Do cięcia blach nożyce gilotynowe hydrauliczne.
3. Do montażu - prasy hydrauliczne o małych naciskach, wyważarki dynamiczne, niciarki oraz stanowiska specjalne.

III. Oprzyrządowanie

     Stosowane są uchwyty obróbkowe, uniwersalne i specjalne, narzędzia handlowe - głównie składane i specjalne, narzędzia pomiarowe oraz sprawdziany uniwersalne i specjalne. Oprzyrządowanie specjalne jest projektowane przy wspomaganiu komputerowym - program przestrzenny SOLID EDGE firmy UNIGRAPHICS, a wykonywane jest przez spółkę we własnym zakresie.